Gotowe domki na sprzedaż | Atlantic Domki

Domki holenderskie to ciekawa alternatywa dla rekreacyjnych domków murowanych lub drewnianych. Przemawia za nimi ich niewysoka cena, stosunkowo wysoka do niej jakość i mniejsza potrzeba angażowania się w stawianie budynku. Co więcej, posiadają one koła – sprawia to, że mogą być zarówno przestawiane w obrębie jednej działki, jak i przewożone w zupełnie nowe miejsca. Jakie są korzyści i wady płynące z posiadania domku holenderskiego?

Gotowe domki na sprzedaż

Gotowe domki na sprzedaż

Mobilność gotowych domków holenderskich sprawiła, że ich rynek wtórny, choć młody, kwitnie dużo szybciej niż w przypadku innego rodzaju zabudowy. To, że można swój domek letniskowy przestawić na inną działkę bez zmieniania jego formy lub sprzedać go bez konieczności pozbywania się ziemi bardzo uatrakcyjnia w oczach użytkowników taką formę budowli. Warto jednak mieć na uwadze, że domki holenderskie nie są pojazdami w świetle prawa i nie mogą się same poruszać po drogach. Po zakupie domku holenderskiego wymagane będzie zatem zamówienie transportu gabarytowego lub ponadgabarytowego, chyba że, tak jak w przypadku Atlantic, firma oferuje darmowy przewóz na działkę. Mobilność tych konstrukcji jest ogromną zaletą – nigdy wcześniej nie istniały budynki, które pomimo funkcjonalności domu nie były na stałe związane z działką.

Pozytywnym aspektem mobilności gotowych domków jest również to, że takie obiekty można postawić na placu, który nie należy do nas. To znaczy, że posiadając taką budowlę, wystarczy, że wydzierżawimy działkę i przez pewien czas nasz domek będzie mógł tam legalnie stać. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią monotonii i wakacji w jednym miejscu, jednak nie zadowala ich posiadanie np. przyczepy kempingowej. Gotowy domek holenderski jest znacznie większy i wygodniejszy – daje uczucie prawdziwego domu, a nie budżetowego letniskowego zastępstwa, dlatego w niektórych krajach zachodnich popularne jest zamieszkiwanie ich nawet przez cały rok.

Koszty

Cena gotowego domku, który zostaje wystawiony na sprzedaż zależy głównie od tego, z jakiego został zbudowany materiału oraz jak został wyposażony i wykończony. Mogą one być z zewnątrz obłożone zarówno sidingiem, jak i wykończone deskami. We wszystkich konstrukcjach dostępnych w Atlantic znajdziemy natomiast gazowe piecyki, kuchenki i pełne umeblowanie. Istotny jest też rodzaj domku – całoroczny może być nieco droższy od sezonowego. W praktyce używany sezonowy domek holenderski możemy kupić w niezłym stanie już od ok. 20 tys. złotych. Cena konstrukcji całorocznych może wynosić już ponad 30-40 tysięcy, a za fabrycznie nowy i porządny domek zapłacimy od 100 do nawet 200 tysięcy złotych.

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Regals Hemsworth M678

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

299 000 PLN

Sprawdź

299 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J354

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J351

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

250 000 PLN

Sprawdź

250 000 PLN

Sprawdź

domek holenderski ustawienie

This will close in 20 seconds