Wakacje za grosze - dlaczego warto kupić używany domek holenderski | Atlantic Domki

Czy zakup domku letniskowego musi wiązać się z ogromnym wydatkiem? Jeśli planujemy postawienie murowanej konstrukcji, to sami strzelamy sobie w kolano, czy raczej – w portfel. Istnieją natomiast inne, nowoczesne domki letniskowe – holenderskie i angielskie. Zakup takiego domku wiąże się nie tylko z mniejszym wydatkiem, ale również z późniejszymi oszczędnościami i często – dodatkowymi wygodami. Związane jest to bezpośrednio z działaniem rynku wtórnego tych konstrukcji, co nie jest możliwe w przypadku domów murowanych czy drewnianych. Jaki domek holenderski wybrać dla siebie?

 

Rynek wtórny domków letniskowych

Mógł rozwinąć się tylko w przypadku konstrukcji mobilnych, niezwiązanych na stałe z gruntem. 

Takimi właśnie są domki angielskie i holenderskie. To właśnie dzięki temu mogą być oferowane w niezwykle atrakcyjnych cenach. Nawet nowy, całoroczny domek holenderski nie wypada bardzo drogo, bo zazwyczaj będzie to koszt ok 100 tysięcy złotych – i mówimy tu już o konstrukcjach nowoczesnych, największych (bo mających często ponad 40 metrów kwadratowych powierzchni), przeszklonych, z gotowymi instalacjami mediów oraz pełnym wykończeniem! 

Używane domki holenderskie można znaleźć na aukcjach w cenach od ok. 30 tysięcy złotych. Starsze, sezonowe domki można kupić nawet taniej. W takiej cenie znajdziemy jednak z łatwością również całoroczne konstrukcje, dodatkowo izolowane i czasami nawet z centralnym ogrzewaniem. Nie rozbiją one banku a pozwolą cieszyć się wygodnymi wakacjami w stałym miejscu.

 

Inne zalety domków holenderskich

Przede wszystkim jest to możliwość sprzedaży domku bez sprzedaży działki i na odwrót – sprzedaż działki przy jednoczesnym zachowaniu domku. To cecha, której nie mają na przykład domki modułowe z drewna, które są łatwe do montażu na docelowej działce, ale muszą być postawione na fundamencie. 

Najważniejsze w domkach holenderskich i angielskich jest chyba ich wykończenie. Konstrukcje te nie występują w stanie surowym, więc nie musimy przejmować się, że trafimy na bubel. Wszystkie z nich domyślnie mają gotowe wszystkie instalacje – gazową, elektryczną i wodną. Odróżnia to domek od kampera czy przyczepy, w których rozwiązania sanitarne są na dużo gorszym poziomie. Gotowe są również sypialnie (często 2 albo 3 – mimo niskiego metrażu) i salon, w którym często występuje preinstalowany kominek gazowy. Domek holenderski to przestrzenne i kompletne rozwiązanie – jeśli zdecydujesz się na zakup, pewnie szybko stwierdzisz, że to dobra inwestycja – a już na pewno te, pochodzące z rynku wtórnego.

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Regals Hemsworth M678

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

299 000 PLN

Sprawdź

299 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J354

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J351

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

250 000 PLN

Sprawdź

250 000 PLN

Sprawdź

domek holenderski ustawienie

This will close in 20 seconds