Używany domek angielski – jak wybrać ten najlepszy? | Atlantic Domki

Marzysz o posiadaniu domku angielskiego? Coraz częściej zastanawiasz się nad jego zakupem, jednak kompletnie nie wiesz, jak się za to zabrać? To poważna decyzja, dlatego ważne, by była dokładnie przemyślana. Informacje, jakie musimy posiadać w chwili zakupu, absolutnie nie mogą pochodzić jedynie ze zdjęć i opisu zamieszczonego w internecie – w rzeczywistości stan techniczny obiektu może znacznie odbiegać od tego, co obiecuje nam sprzedawca. W tym artykule podpowiemy Ci, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę i czym się kierować przy jego zakupie.

Pamiętaj — decydując się na domek angielski, nie musisz martwić się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Dla wielu osób jest to jego największa zaleta — ogrom formalności niezbędnych w przypadku stawiania klasycznego budynku, może znacząco ostudzić nawet największy entuzjazm.

Jak wybrać najlepszy domek dla Ciebie i Twoich bliskich?

Używane domki angielskie, cieszą się coraz większą popularnością. Ich cena jest znacznie niższa od domków nowych, jednak liczyć musimy się ze skutkami, jakie nieść może ze sobą ich wcześniejsza eksploatacja.

Decydując się na zakup używanego domku angielskiego, koniecznie zwróć uwagę na wszystkie istniejące ślady użytkowania, ewentualne wady konstrukcyjne, wyposażenie wnętrza, a także ogólny stan, w jakim się znajduje. Wybierz model, który nie będzie wymagał od Ciebie gruntownego remontu, a czasem wręcz kompletnej przebudowy. Jeżeli znalazłeś idealną ofertę, dokładnie sprawdź, czy domek w rzeczywistości znajduje się w takim stanie, jaki obiecuje sprzedawca. Szczegółowo przyjrzyj się wyposażeniu – tylko zadbane wnętrze, pozwoli Ci w pełni korzystać z uroków wypoczynku „na swoim”.

Przed finalizacją zakupu, dokładnie sprawdź ramę budynku. Zrezygnuj z transakcji, gdy tylko zauważysz na niej ślady korozji, pęknięcia, zgięcia lub inne poważne uszkodzenia. Nie warto inwestować w domek, który, kolokwialnie mówiąc, sypie się. Koniecznie sprawdź dach – w przeciwnym razie możesz być niemile zaskoczony, gdy spadnie pierwszy deszcz. Będąc w środku, zwróć uwagę na wszelkie zakamarki, w których może gromadzić się wilgoć lub co gorsza, grzyb. Jego pozbycie się jest bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe.

Gdy jednak okaże się, że domek spełnia twoje oczekiwania i chcesz go kupić, poproś o możliwość wglądu do jego dokumentacji – pamiętaj, że masz do tego pełne prawo!

Znalazłeś swój wymarzony domek? Gratulujemy. Teraz pozostaje Ci tylko sfinalizować transakcję i cieszyć się z posiadania idealnego miejsca na wakacje, weekendy, a może nawet całoroczny pobyt 🙂

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Regals Hemsworth M678

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

299 000 PLN

Sprawdź

299 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J354

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J351

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

250 000 PLN

Sprawdź

250 000 PLN

Sprawdź