Gotowy domek holenderski - czy jest warty zakupu? | Atlantic Domki

Gotowe domki holenderskie stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem w naszym kraju. Do niedawna były mało znane, teraz znikają z placów sprzedażowych w tempie ekspresowym. Jakie są zalety gotowych domków holenderskich i czy warto zainwestować w konstrukcję tego typu, zamiast klasycznego, murowanego domku działkowego? 

 

Zalety domków holenderskich

Tego typu domki letniskowe znane są od wielu lat – najbardziej docenione zostały właśnie w Niderlandach i na angielskich wybrzeżach, stąd też ich alternatywna nazwa – domki angielskie. Mają one wiele przewag nad tradycyjnymi, murowanymi konstrukcjami, które tak często spotykane są na polskich ogródkach działkowych. Po pierwsze – są gotowe “pod klucz”, to znaczy, że w środku znajduje się całe niezbędne wyposażenie – meble, sprzęty kuchenne i ogrzewanie. Podstawową cechą, która różni gotowe domki holenderskie od murowanych konstrukcji jest jednak ich mobilność. Domki holenderskie nie są na stałe związane z gruntem, co daje właścicielowi możliwość zmiany działki, bez sprzedawania domku. Pozwalają one więc na zaoszczędzenie całkiem sporej ilości pieniędzy.

Specyficzną cechą gotowych domków holenderskich, związaną z ich mobilnością, jest to, że istnieje rynek wtórny tych konstrukcji. Istnieją modułowe domki drewniane, które również cechują się niskimi cenami i dość łatwym transportem na działkę, jednak nie posiadają tej cechy. Zakup używanego domku holenderskiego daje nam możliwość oszczędzenia jeszcze większej ilości gotówki. Co więcej, jeśli będziemy chcieli przerzucić się na nowszy model, również nie powinniśmy mieć problemu ze sprzedażą.

 

W ofertach dystrybutorów domków holenderskich znajdziemy konstrukcje w przeróżnych przedziałach cenowych. Te starsze i mniejsze mogą kosztować mniej niż 30 tysięcy. Tyczy się to również domków całorocznych, które będziesz mógł odwiedzać nawet późną jesienią. Jeśli sam nie wypoczywasz w domku, nic nie szkodzi na przeszkodzie, byś wynajął go komuś innemu – wtedy koszty szybko się zwrócą. Warto również wspomnieć o tym, że gotowe domki holenderskie, których obrys nie przekracza 35 metrów kwadratowych nie potrzebują pozwolenia na budowę – wystarczy zgłoszenie do odpowiedniego urzędu.

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Regals Hemsworth M678

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

299 000 PLN

Sprawdź

299 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J354

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J351

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

250 000 PLN

Sprawdź

250 000 PLN

Sprawdź