Gabarytowe wyzwanie. Jak wygląda transport domku na działkę? | Atlantic Domki

Transport domku holenderskiego na działkę może wydawać się sporym wyzwaniem – szczególnie jeśli działka znajduje się daleko od punktu zakupu domku. Całe szczęście dla wyspecjalizowanych firm takie przedsięwzięcia logistyczne to codzienność i łatwo znajdziesz punkt świadczący takie usługi.

 

WYCENA – transport domku holenderskiego na działkę:

wycena transport domku holenderskiego

Zasady dotyczące transportu domków mobilnych

Przede wszystkim każdy mobilny domek letniskowy, czy to drewniany, czy też holenderski zalicza się już do transportu ponadgabarytowego. Oznacza to, że zająć się tym powinna firma posiadająca ważne uprawnienia, a także jednorazowe pozwolenie na przewóz budynku, którego koszt wynosi 500 zł oraz ubezpieczenia OC/AC pojazdu oraz OCP dotyczące przewożonego domku.

 

Podczas samego transportu również obowiązuje kilka ścisłych zasad, których firma musi się trzymać, żeby dostarczyć produkt bezpiecznie na plac. Przede wszystkim – wysokość żadnego transportu (czyli łączna wysokość od ziemi przyczepy oraz przewożonego domku) nie może przekraczać 4,2 metra, ponieważ na tej wysokości znajdują się kable telekomunikacyjne oraz stropy wielu mostów i tuneli. Pieczę nad transportem ponadgabarytowym sprawują piloci. Jeśli szerokość dachu domku nie przekracza 3,4 metra, to wystarczy jeden pilot prowadzący cały konwój. Jeśli jest on szerszy, również za ciężarówką powinien jechać jeden pilot.

 

Ustawianie domku na placu

Jeśli chcemy z łatwością ustawić domek holenderski na naszym placu, musimy pamiętać o kilku rzeczach, których nie może zapewnić firma transportowa. Po pierwsze, niezwykle ważny jest swobodny dojazd do działki. Wielka ciężarówka wioząca domek może mieć problem z ustawieniem konstrukcji w ciasnym miejscu. Innym aspektem jest grząskość gruntu. Tu również z problemami może spotkać się ciężarówka. W takich przypadkach pomóc może niewielki ciągnik, który bez problemu będzie poruszał się nawet po miękkim gruncie, nie zakopie się i ma na tyle mocy, by móc pociągnąć domek. Każdy z domków ma też specjalny dyszel, często przestawialny, który ułatwia podpięcie go do traktora. 

 

Ceny transportu

Ceny transportu ponadgabarytowego wahają się w zależności od firmy wykonującej zlecenie oraz dystansu, który należy przebyć. Najczęściej jednak taka usługa wyniesie nas od 1500 do 5000 złotych. Jeśli szukasz domku holenderskiego lub letniskowego, warto znaleźć firmę, która zagwarantuje Ci darmowy dowóz konstrukcji na działkę. 

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Regals Hemsworth M678

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

299 000 PLN

Sprawdź

299 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J354

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J351

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

250 000 PLN

Sprawdź

250 000 PLN

Sprawdź

domek holenderski

This will close in 20 seconds