Domki kempingowe całoroczne na sprzedaż | Atlantic Domki

Domki campingowe całoroczne

Całoroczny domek kempingowy, czyli “dom na kołach” jest ciekawą alternatywą dla drewnianej lub murowanej nieruchomości rekreacyjnej, którą można postawić na działce. Do ich zalet należy przede wszystkim to, że są tańszym rozwiązaniem w stosunku do stałej zabudowy, a przez to, że są na kółkach, mogą zostać dowolnie ustawione oraz przewiezione z miejsca na miejsce. Nie jest on również na stałe przytwierdzony do gruntu, przez co nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę oraz może zostać postawiony na każdej działce. Nie wymaga posiadania ziemi na własność oraz prawa do dysponowania ją w celach budowlanych. 

Domki kempingowe są coraz częstszym rozwiązaniem w przypadku osób chcących zrezygnować z ciężkich konstrukcji murowanych. Wykonane są one z najwyższej jakości materiałów i surowców, przez co charakteryzują się podwyższoną trwałością i doskonałymi parametrami użytkowymi, takimi jak energooszczędność. 

Domki kempingowe na sprzedaż

Gotowe domki kempingowe mogą być używane przez cały rok ze względu na to, że wyposażone są w dodatkową izolację termiczną, która zapewnia tak samo wysoki komfort użytkowania w trakcie zimy, jak i latem. Ponadto w skład ich wyposażenia wchodzą również niezbędne instalacje, takie jak – instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna. Oprócz tego istnieje możliwość, by wyposażone zostały one w instalację grzewczą. 

Tradycyjny domek kempingowy charakteryzuje się lekką konstrukcją, ponieważ na jego wyposażeniu nie znajdziemy termoizolacji. Spełniają one swoją funkcję jedynie latem, ponieważ wraz ze zmianą pogody staje się w nich zimno. Pozbawione termoizolacji ściany od razu oddają ciepło na zewnątrz. 

Całoroczny domek kempingowy charakteryzuje się jednak inną konstrukcją. Przede wszystkim jest ona znacznie cięższa, ponieważ wzbogacona jest o warstwę termoizolacyjną, która zabezpiecza wnętrze domu przed nadmiernym wychładzaniem. Dzięki temu w momencie, gdy nadchodzą zimowe miesiące w jego wnętrzu możliwe jest utrzymanie komfortowej dla nas temperatury. 

Warstwa termoizolacyjna pełni jednak jeszcze jedną ważną funkcję w całorocznych domkach kempingowych. Gdy temperatura rośnie, a domki są narażone na stałą ekspozycję na promienie słoneczne, ich wnętrze nagrzewa się do wysokich temperatur, natomiast dopiero, gdy słońce zachodzi, następuje ochłodzenie. Nie trwa jednak ono długo, ponieważ kolejnego dnia proces ten zachodzi ponownie. Domki całoroczne wyposażone w termoizolację nagrzewają się w dużo wolniejszym tempie, co sprawia, że w trakcie upalnego dnia, wewnątrz domu panuje przyjemny chłód. 

Instalacja grzewcza to kolejna rzecz, która wyróżnią całoroczne domki kempingowe. Montowane są grzejniki najczęściej zasilanie energią elektryczną, co sprawia, że w połączeniu z wydajnością warstwy termoizolacyjnej zapewniają wysoki komfort użytkowania domku przez cały rok, bez względu na panujący na zewnątrz mróz. Mogą być również wykorzystywane jako domki górskie. 

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Atlas Lookout A872

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 48,8 m2

Wymiary domku: 4 x 12.2 m

167 000 PLN

Sprawdź

167 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth A776

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź

domek holenderski ustawienie

This will close in 20 seconds