Domki holenderskie - całoroczne oraz sezonowe. Które wybrać? | Atlantic Domki

Domki holenderskie dzielą się na dwa typy: sezonowe – przeznaczone na okres wiosenno – letni oraz całoroczne, w których wypoczynek będzie możliwy również w chłodniejsze, jesienne i zimowe dni. Oba typy izolowane są odpowiednio do swojego przeznaczenia i oba znajdziecie w naszej ofercie.

 

Domki angielskie, szczególnie całoroczne, zyskują coraz większą popularność przez wzgląd na stosunkowo niską cenę w porównaniu do wygody jaką oferują. Ocieplenie takiego lokum zaprojektowane jest tak, aby zapewnić szczelność przed zimowym, zewnętrznym chłodem. Cienkie ściany okładane są grubą warstwą styropianu lub wełny mineralnej i obijane dodatkową warstwą sidingu lub deskami. Podobnie ocieplany jest dach i podłoga. Alternatywą o doskonałych parametrach termoizolacyjnych może być pianka poliuretanowa.

 

Niezwykle istotnym elementem zapewniającym ciepło we wnętrzu holendra są okna. Podczas szukania odpowiedniego modelu warto zapytać, czy ma on podwójne okna PCV, bo to właśnie ten element konstrukcyjny odpowiada za dużą utratę temperatury.

 

Dla zapewnienia komfortu termicznego podczas chłodnych wieczorów, nasze domki wyposażone są w kominki gazowe lub elektryczne oraz systemy ogrzewania różnego typu:
elektryczne, na przykład w modelu: Abi Brisbane domek holenderski elektryczny
nawiewowe: Atlas Sapphire A609
centralne, występujące w większości naszych modeli, np.: Regals Hemsworth A870 Regals Hemsworth J351,

 

Odpowiednie wyizolowanie domku holenderskiego istotne jest nie tylko podczas zimowych chłodów. Również podczas upałów dobra szczelność gwarantuje ukojenie po przekroczeniu progu naszego mobilnego mieszkania.

 

Czasem okazuje się, że standardowe ocieplenie domku nie jest wystarczające dla naszych potrzeb. W takich wypadkach możliwe jest dodatkowe docieplenie. Dołożenie warstwy izolacyjnej wewnątrz, może pomóc osiągnąć satysfakcjonujący efekt kosztem metrażu. Możliwe jest również docieplenie domku z zewnątrz. Wybierając tę możliwość nie zabieramy przestrzeni, a przy okazji możemy odmłodzić elewację. Jednak taką ingerencję w konstrukcję powinniśmy skonsultować z fachowcem.

 

Kupno domku holenderskiego nie może być impulsywną decyzją. Należy zwracać uwagę na wiele elementów, tak aby zakup spełniał wszystkie nasze wymagania i służył wiele lat. Podczas dokonywania wyboru polecamy zwrócić się po pomoc do specjalistów. Służymy odpowiedzią na każde pytanie i rozwiejemy każdą wątpliwość.

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Regals Hemsworth M678

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

299 000 PLN

Sprawdź

299 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J354

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J351

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

250 000 PLN

Sprawdź

250 000 PLN

Sprawdź