Domki drewniane | Atlantic Domki

Drewniany domek w lesie nad rzeką to marzenie wielu osób na co dzień zamkniętych w biurach i  firmach. Nie jest to jednak cel nie do osiągnięcia. Obecnie w ofercie wielu firm można znaleźć już gotowe domki z drewna, zarówno letniskowe, jak i całoroczne. Jakie są różnice między nimi? Jaki będzie najlepszy dla Ciebie i jaka będzie jego cena?

Charakterystyka domków drewnianych

Domki drewniane funkcjonalnością przypominają coraz popularniejsze domki holenderskie. Różnią się jednak kilkoma istotnymi kwestiami, które szczególnie ważne mogą być dla osób lubiących raz na jakiś czas zmienić miejsce wypoczynku. Cechą przemawiającą za wyborem domku drewnianego jest na pewno cena – nowe, mające około 30 metrów kwadratowych powierzchni będą kosztowały około 15-20 tysięcy złotych. Ceny używanych domków holenderskich w takim rozmiarze zaczynają się od 20 tysięcy złotych i znajdziemy w tej cenie jedynie domki sezonowe – konstrukcje drewniane o podobnym koszcie będą całoroczne.

Cechą przemawiającą za domkiem holenderskim będzie zdecydowanie to, że zazwyczaj są one już zupełnie gotowe do użytku – w pełni umeblowane i z gotowymi instalacjami. Domek holenderski to pewność wszystkich wygód pełnowymiarowego mieszkania od samego początku. Domek drewniany nadaje jednak działce, szczególnie leśnej, niepowtarzalny klimat. Co więcej, mamy pełną swobodność jego urządzania, co dla niektórych będzie punktem przetargowym w wyborze, bo stare domki holenderskie czy angielskie charakteryzują się nie najświeższą już stylistyką.

Duża drewniana “chata”

Jeśli Twoim marzeniem jest zakup domu drewnianego, to porzuć myśli nawet o najdroższych domkach holenderskich, ponieważ te Cię nie zadowolą. Domy drewniane nie są ograniczane przez przepisy dotyczące wielkości, ponieważ ich cechą domyślną nie jest łatwy przewóz i zmiana miejsca. Duże drewniane domy będą wymagały wylania fundamentu, jednak za cenę mniejszego, luksusowego domku holenderskiego, otrzymamy dużo większy, stylowy dom drewniany w podobnym standardzie. Będą to wytrzymałe konstrukcje całoroczne, z dodatkowym ociepleniem i podwójnymi ścianami. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by drewniany dom był piętrowy lub miał gotowe do zaaranżowania poddasze. Domy drewniane są równie wytrzymałe co te z innych materiałów, a do ich produkcji używa się tylko specjalnie wyselekcjonowanego i zahartowanego na warunki pogodowe drewna, często z rejonów skandynawskich.

Dom z bali – kosztowne marzenie

Największym snem każdego marzącego o drewnianym domku jest zapewne dom z bali. Tych jednak nie znajdziemy do kupienia gotowych, co znacznie zwiększa ich cenę i zupełnie mija się z celem znalezienia taniego domku letniskowego lub całorocznego. W gotowej drewnianej chacie z wyższej półki odnajdziesz podobny klimat i pełną funkcjonalność, a zaokrąglenia bali i tak nie dostrzeżesz od środka.

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Regals Hemsworth M678

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

299 000 PLN

Sprawdź

299 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J354

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J351

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

250 000 PLN

Sprawdź

250 000 PLN

Sprawdź

domek holenderski ustawienie

This will close in 20 seconds