Domki campingowe - jaki wybrać? | Atlantic Domki

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli domków campingowych. Kiedyś wybór był prosty – na swojej działce budowaliśmy betonową konstrukcję, natomiast podróżnicy wybierali przyczepy campingowe. Domy murowane na działkach okazały się jednak kosztowne, dlatego obecnie również w Polsce wybiera się domki łączące cechy obu tych typów konstrukcji. Jakie domki campingowe obecnie sprawdzają się najlepiej?

 

Campingowe domki holenderskie

Są to zdecydowanie konstrukcje łączące najlepsze rzeczy z obu światów. Są zaprojektowane tak, by pomimo niewielkich rozmiarów być przestrzenne – bardziej przypominają pod tym względem małe mieszkanie niż przyczepę campingową. Nawet na 35 metrach kwadratowych mogą być umieszczone dwie sypialnie, kuchnia i salon z kominkiem gazowym lub elektrycznym. Co campingowe domki holenderskie mają wspólnego z przyczepami? Może nie są tak mobilne, ale nie muszą być związane z gruntem, dlatego faktycznie mogą być przewiezione z jednej parceli na drugą podczas sprzedaży działki. Nie zrobimy tego jednak sami – będziemy potrzebowali pomocy firmy zajmującej się przewozem ponadgabarytowym.

 

Campingowe domki holenderskie mają jeszcze kilka innych zalet. Po pierwsze – mają gotowe wszystkie instalacje medialne. Wystarczy, że podepniemy prąd, wodę i butlę z gazem i będziemy mogli cieszyć się wygodami normalnego domu. Domki holenderskie mają również pełne umeblowanie – oszczędzimy więc na wykończeniu naszego działkowego lokum.

 

Inne rodzaje domków campingowych

Poza domkami holenderskimi, obecnie na popularności zyskują modułowe domy drewniane. Również są niedrogie i mogą pochwalić się niepowtarzalnym, rustykalnym stylem. Niestety – ich budowa wymaga wylania fundamentu, a sam domek nie jest wykończony. Znajdziesz jednak sporo różnych projektów i wymiarów – od małych altanek, po ogromne budynki z bali.

 

Podczas wyboru domku campingowego warto więc zwrócić uwagę na media i wyposażenie. Istotna jest również izolacja – zarówno w przypadków domków holenderskich, jak i drewnianych znajdziesz opcje całoroczne z ogrzewaniem i tańsze – sezonowe.

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Regals Hemsworth M678

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

299 000 PLN

Sprawdź

299 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J354

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J351

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

250 000 PLN

Sprawdź

250 000 PLN

Sprawdź

domek holenderski ustawienie

This will close in 20 seconds