Domek holenderski - Przewagi nad domkami murowanymi i drewnianymi | Atlantic Domki

Obecnie na rynku pojawiają się nowe rodzaje domków letniskowych, powoli wypierających klasyczne murowane konstrukcje. Dlaczego? Bo gotowe domki często nie tylko są tańsze, ale mają również wiele innych przewag. Konstrukcje drewniane i domki holenderskie tworzą na działce zupełnie inny klimat – do tego potrafią znacznie ukrócić stresy związane z zakupem i budową. Jaką formę nowoczesnej “daczy” najlepiej wybrać?

Dlaczego warto postawić na gotowy domek?

Konstrukcje letniskowe są specjalnie przygotowane do działkowych wyjazdów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii można stworzyć projekt domu modułowego, lub zupełnie gotowego i mobilnego jednocześnie zachowując niższą cenę niż w przypadku budowy klasycznej konstrukcji murowanej. Przykładem mogą być domki drewniane. Istnieją zarówno takie, które składa się na działce z gotowych modułów lub transportuje na plac już złożone. Takie budowle są nieduże, jednak rozplanowane w taki sposób, aby w pełni wykorzystać przestrzeń użytkową. To samo tyczy się domków holenderskich i angielskich. Tego typu konstrukcje są w pełni umeblowane, mają również gotowe instalacje mediów. Wystarczy pociągnąć przewody i podłączyć wodę np. ze studni i śmiało można poczuć się jak w normalnym domu.

Gotowość “pod klucz” to zaleta domków holenderskich, której nie mają konstrukcje drewniane – te należy urządzić samemu. Jeśli lubisz rustykalny styl to mogą być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Domek holenderski ma jednak jeszcze jeden, dodatkowy atut – jest mobilny i nie musi być powiązany z gruntem. Oznacza to, że można go przetransportować korzystając z usług transportu ponadgabarytowego. Otwiera to drogę do sprzedaży domków, a co za tym idzie – do otworzenia się rynku wtórnego. Ceny kilkuletnich używanych domków holenderskich – do tego całorocznych i całkiem nowoczesnych – to już nawet 50-60 tysięcy złotych. Konstrukcję typowo letnią, bez izolacji i starszą możesz znaleźć na serwisach i placach nawet w cenach nieprzekraczających 30 tysięcy złotych. 

Właściwy wybór

Zależy on już w zasadzie od osobistych preferencji. Jeśli zawsze marzyła nam się odludna leśna działka i nie mamy problemu z impregnowaniem i dbaniem o domek, śmiało możemy zdecydować się na konstrukcję drewnianą, która świetnie dopełni obraz takiej parceli. Niezdecydowani powinni celować raczej w domki holenderskie. To najlepsza inwestycja, otwarty rynek wtórny i brak związania z jednym kawałkiem terenu. Domek holenderski pozwala na minimalizację kosztów i maksymalizację poziomu wakacyjnego wypoczynku.

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Atlas Lookout A872

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 48,8 m2

Wymiary domku: 4 x 12.2 m

167 000 PLN

Sprawdź

167 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth A776

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź

domek holenderski ustawienie

This will close in 20 seconds