Domek holenderski - czy można w nim mieszkać przez cały rok? | Atlantic Domki

Domki holenderskie mają stosunkowo krótką historię w Polsce, chociaż z uwagi na stosunek oferowanego przez nie komfortu do rozsądnej ceny stopniowo zyskują coraz większe grono zwolenników wypierając kampery i przyczepy kempingowe. Ogrom plusów takiego rozwiązania, na czele z brakiem konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę stawia mobilny dom w zupełnie nowym świetle. Niekoniecznie słonecznym…

 

Z założenia domek holenderski miał stanowić doskonały kompromis między mieszkaniem a przyczepą kempingową. Z czasem jednak zaczęto w nim dostrzegać potencjał na całoroczne, łatwo dostępne lokum. To wszystko z uwagi na nieliczne formalności oraz stosunkowo niski koszt inwestycji. Ten trend bardzo szybko podłapali producenci domów na kołach i zaczęli je dostosowywać do nowo powstałych potrzeb rynku.

 

Co wyróżnia całoroczne domki holenderskie

Zacznijmy od materiałów, z których są budowane. Solidna konstrukcja domu a także odpowiednia izolacja i ocieplenie sprawia, że nie musimy obawiać się żadnych warunków atmosferycznych: od męczących upałów przez ulewne deszcze aż po zimowe śnieżyce.

Choć warstwa zewnętrzna jest niezawodna, najwięcej uwagi należy jednak poświęcić wnętrzu. Mobilny dom w niczym nie ustępuje temu klasycznemu. Pomieszczenia, choć niewielkie, stwarzają ogromne możliwości. Producenci wyciskają maksimum funkcjonalności z metraży oscylujących wokół czterdziestu metrów kwadratowych. Liczba pokoi gwarantuje poczucie prywatności nawet kilkuosobowej rodzinie. Salon z aneksem kuchennym, ponieważ taki wariant jest najczęściej spotykany, gromadzi bliskich podczas wspólnych posiłków, czy wieczornych gier. Możliwość podłączenia wszystkich niezbędnych do codziennego funkcjonowania mediów jest gwarancją ciepłych kąpieli, wielodaniowych posiłków, filmowych wieczorów, czy nagrzanych skarpet prosto z kaloryfera.

 

Czy warto zainwestować w domek holenderski

Kupno i późniejsze utrzymanie mobilnego lokum jest stosunkowo niewielką inwestycją. Decydując się na konkretny model dostajemy mieszkanie gotowe do wprowadzenia i w niczym nie ustępujące temu murowanemu. Podczas podejmowania decyzji o kupnie należy jednak zwrócić uwagę na to, czy domek jest przeznaczony wyłącznie na sezon wiosna – lato, czy jest odpowiednio ocieplony zapewniając wygodę również w chłodniejsze dni. Szczególnie czujnym należy być rozważając zakup starszego, używanego holendra, ponieważ takie egzemplarze mogą jeszcze nie posiadać odpowiedniej termoizolacji.

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Regals Hemsworth M678

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

299 000 PLN

Sprawdź

299 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J354

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J351

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

250 000 PLN

Sprawdź

250 000 PLN

Sprawdź

domek holenderski

This will close in 20 seconds