Domek czy altanka? | Atlantic Domki

Polacy uwielbiają spędzać wolny czas na działkach. Sami, z rodziną, przyjaciółmi – odpoczywają, grillują, imprezują. Większość marzy o chociażby niewielkim kawałku ziemi i możliwości zagospodarowania go po swojemu. Rozwiązaniem, wybieranym przez większość działkowiczów, jest postawienie na niej małej nieruchomości. Pojawia się jednak dylemat – w co warto zainwestować?

Część osób stawia na klasyczne altanki, które stwarzają niezwykle komfortowe warunki, zarówno do relaksu, jak i rozrywki. Doskonale sprawdzają się jako miejsce do grillowania, zjedzenia posiłku z rodziną lub odprężenia się przy książce. Idealnie nadają się również do organizowania plenerowych imprez, które w sezonie wakacyjnym cieszą się niezwykłą popularnością. Dodatkowo, altana pozwala na schronienie się przed kapryśną pogodą – deszczem lub silnym słońcem. Altanki mają jednak kilka zasadniczych wad – nie możemy w nich swobodnie przenocować, a w sezonie zimowym stają się zupełnie bezużyteczne. Mało tego, wymagają specjalnego zabezpieczenia przed mrozem, tak więc znaczną część roku spędzają szczelnie ukryte pod plandeką.

Problem sezonowości nie istnieje w przypadku domków holenderskich. Odpowiednie dostosowanie daje nam szansę korzystania z nich niemalże przez cały rok, bez względu na pogodę panującą na zewnątrz. Nawet, gdy na dworze jest chłodno i wietrznie, my możemy zrelaksować się z kubkiem gorącej herbaty w ręce. Niezwykle istotną zaletą domku jest posiadanie instalacji sanitarnej. Dzięki niej mamy szansę w komfortowych warunkach mieszkać na działce nawet całe lato. To idealne rozwiązanie dla rodzin, zwłaszcza z małymi dziećmi, które mogą przebywać na świeżym powietrzu, poza domem, jednak bez konieczności dalekich wyjazdów – odpoczywać u siebie i mieć wszystko na wyciągnięcie ręki.

Porównując altankę z domkiem holenderskim, pod względem korzyści zawsze zwycięży ten drugi. Altanka jest dobrym pomysłem tylko wtedy, gdy aktualnie nie stać nas na żadne inne rozwiązanie. Nie wykorzystamy jej tak jak domku, jednak zawsze możemy pogrillować z przyjaciółmi i przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na postawienie domku holenderskiego, nie wahaj się – zainwestuj w swoją własną oazę, w której będziesz mógł odetchnąć od codziennego życia.

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Regals Hemsworth M678

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

299 000 PLN

Sprawdź

299 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J354

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J351

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

250 000 PLN

Sprawdź

250 000 PLN

Sprawdź

domek holenderski ustawienie

This will close in 20 seconds