Całoroczne domki holenderskie i angielskie | Atlantic Domki

Jeśli Twój wypoczynek na działce nie ogranicza się do sporadycznych, letnich wypadów, to zapewne zainteresował Cię temat całorocznych domków wypoczynkowych. Poza murowanymi, klasycznymi konstrukcjami i domami drewnianymi, istnieje inna opcja – całoroczne domki holenderskie i angielskie.

 

Wybór całorocznego domku

To niełatwa sprawa. Istnieje kilka rodzajów konstrukcji, które mogą stanąć na Twojej działce – wszystkie mają swoje wady i zalety. Najpowszechniejszą opcją jest mały domek murowany. Niestety – to rozwiązanie nie jest ekonomiczne, ponieważ wymaga wykonania wszystkich kroków, których wymaga postawienie domu jednorodzinnego – włącznie z montowaniem wszystkich instalacji i umeblowaniem. Nieco tańszym rozwiązaniem są całoroczne domki drewniane. Idealnie wpasowują się w klimat dzikich, leśnych działek. Wymagają jednak fundamentu oraz regularnej pielęgnacji, ponieważ drewno jest podatne na działanie czynników pogodowych. 

 

Całoroczne domki angielskie

Domki angielskie, nazywane również holenderskimi zyskują sobie coraz większą popularność w naszym kraju. Ich nazwa bierze się od kraju, w którym cieszą się ogromnym sukcesem od dawna. Na brytyjskich wybrzeżach znajdują się całe osiedla takich domków. Niezwykle dobrze przyjęły się również w Stanach Zjednoczonych, także jako małe domki do stałego zamieszkania. 

Co wyróżnia domki angielskie i holenderskie spośród innych budynków przeznaczonych do wypoczynku? Po pierwsze to, że nie muszą być na stałe związane z gruntem. Co za tym idzie, są mobilne – nie tak jak przyczepa kempingowa, ale w przypadku zakupu nowej działki, możemy się na nią przemieścić ze starym domkiem. Domki angielskie są też stosunkowo tanie. Ceną konkurują z tymi drewnianymi, jednak mają kilka przewag – instalacje elektryczna, gazowa i wodna są gotowe do podłączenia, domek jest też w pełni umeblowany. Co więcej specyfika tych konstrukcji pozwala często na zmieszczenie tam dwóch lub trzech sypialni i to na przestrzeni 30-40 metrów kwadratowych. Mimo to domki angielskie są przestronne, a te izolowane i centralnym ogrzewaniem mogą z łatwością służyć jako baza wypadowa jesienią i zimą.

Darmowy transport na
terenie całego kraju!
truck
transport

Polecane domki

Regals Hemsworth M678

Ilość sypialnii: 3

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

299 000 PLN

Sprawdź

299 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J354

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

289 000 PLN

Sprawdź

289 000 PLN

Sprawdź
Regals Hemsworth J351

Ilość sypialnii: 2

Powierzchnia: 50 m2

Wymiary domku: 4 x 12.5 m

250 000 PLN

Sprawdź

250 000 PLN

Sprawdź